Anketa

Členstvo v klube
 

Prihlásenie

Kto je online?

Máme online 29 hostí 
Domov Dôležité! Petícia proti snahe EU zakázať legálne vlastnené zbrane
Dôležité! Petícia proti snahe EU zakázať legálne vlastnené zbrane PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 07 December 2015 09:34

Vážení členovia klubu,

predpokladám že ste už všetci zachytili snahy Európskej Komisie (ďalej len EK) zakázať niektoré typy zbraní, a tým pádom znemožniť legálnym vlastníkom používať ich majetok. V súčasnosti bežia 3 formy protestov, ak ste ich podporili všetky tak ďalej nemusíte čítať. Ak nie, venujte prosím polhodinu svojho času na preštudovanie nasledovných riadkov a podporenie všetkých troch "petícii". Situácia je vážna, nevykašlite sa na to!

Po krvavej masakre v Paríži v ktorej teroristi pomocou nelegálnych zbraní vystrieľali 130 ľudí sa EK veľmi rýchlo rozhýbala a predložila návrh smernice o kontrole získavania a vlastnenia zbraní, v ktorej namiesto boja proti pašovaniu nelegálnych zbraní ide obmedzovať legálnych vlastníkov zbraní, ktorí sú zákonadbalí občania, sú preverení políciou, všetky zbrane majú zaevidované - proste splnili všetky podmienky ktoré musia byť splnené aby získali zbrojný preukaz.

Tu sú najzávažnejšie body ktoré sa nás dotýkajú:

- zákaz samonabíjacích zbraní prerobených zo samočinných, a samonabíjacích ktoré majú vzhľad samočinných - do tejto kategórie spadajú všetky samonabíjacie pušky ktoré sú civilným klonom vojenských zbraní (najznámejšie a najčastejšie u nás sú napr. SA-58, AK-47, AR-15, FN-FAL....), a podľa vzľadu budú zakázané napr. aj malorážky ktoré sa podobajú na samočinné. Keďže návrh smernice je veľmi vágne napísaný, môže sa stať že do tejto kategórie budú zaradené aj pištole (napr. Glock, Beretta, GrandPower a iní majú vo svojom sortimente pištole strieľajúce dávkou určené pre ozbrojené sily). Ak tento návrh prejde, bude to znamenať o.i. aj úplný koniec IPSC streľby v Európe.

- znehodnotené samočinné zbrane budú tiež v kategórii zakázané zbrane - ak máte doma nejaký znehodnotený samopal ako dekoráciu, tak podľa tohto návrhu oň prídete lebo podľa úradníkov EK je to strašne nebezpečná zbraň

- repliky vojenských samočinných len na zbrojný preukaz - toto je totálna absurdita, keďže podla návrhu je replika každý predmet ktorý má rovnaký vzhľad ako ostrá zbraň ale  je vyrobený tak aby sa z neho nedala strieľať ostrá munícia. Ak vaše deti hrajú airsoft majú jednoducho smolu, musia si najprv počkať do príslušného veku a urobiť si zbrojný preukaz (ako všetci dobre vieme airsoftove zbrane su vyrobené tak aby sa čo najviac podobali na ich reálnu predlohu).

Tých absurdít je v predloženom dokumente ešte niekoľko, ale horeuvedené sú najzávažnejšie keďže smerujú k zabaveniu legálne nadobudnutého majetku. Teraz musíme všetci strelci držať spolu a nedeliť sa na poľovníkov, športových strelcov, hobby strelcov, členov klubu vojenskej histórie... a podporiť nižšie spomenuté petície. Na Slovensku je cca. 147.000 držiteľov zbrojných preukazov, keby sa aspoň polovica z nich zapojila + presvedčila aj zopár ľudí z ich okolia, malo by to svoju váhu.

Nasledovné argumenty neobstoja:

- ja strieľam len vzduchovku, nemám ani zbrojný preukaz - stačí sa pozrieť do Škótska, tam už musia mať "airgun license" na vzduchovku od energie 1J.

- ja robím reenactment - podľa tohto návrhu budú všetky samočinné expanzy zakázané, takže ukážky bojov WW1 a WW2 sa budú dať robiť len s opakovačkami, alebo si môžete vystružlikať z dreva nejaký pekný samopal a zvuk streľby púšťať z reproduktorov

- ja som poľovník, my sme mali zbrane aj za komunistov - v tomto kole na vás novela pravdepodobne nebude mať žiadny dopad. Ale pozor - myslíte si že ak EK prejde teraz tento návrh, že v budúcnosti nebude snaha ďalej odzbrojovať obyvateľov? Prečítajte si ako to majú poľovníci vo Veľkej Británii:

http://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/Aktuality/Salamovou-metodou-az-k-radikalnimu-omezeni-drzeni

- ja nemám žiadnu samonabíjaciu pušku, a ani v budúcnosti neplánujem - v budúcnosti môžeme skončiť ako vo Veľkej Británii, kde ľuďom povolia maximálne nejakú loveckú zbraň ak splnia podmienky (viď link vyššie)

Dávam do pozornosti tento článok v ktorom autor odhaľuje kto bol v poradnom výbore pri tvorbe smernice:

http://dfens-cz.com/kdopak-nam-to-chce-zakazat-zbrane-vitr-vane-z-zenevy/

(komu sa to nechce čítať, odpoveď je: áno, su to mimovládky ktorých snom je odzbrojiť všetkých, a potom už konečne nastane ten túžobne očakávaný svetový mier)

Čo proti tomuto návrhu môžeme ako jednotlivci urobiť?

V prvom rade nie je čas na porazenecké reči alebo krčmové hundranie. Treba sa zapojiť do všetkých troch nasledovných petícii!  Ak neviete dobre pracovať s počítačom, poproste niekoho z vášho okolia nech vám pomôže.

Oslovte aj vašich príbuzných, priateľov, známych, kolegov... Trpezlivo im vysvetlite o čo sa jedná, rozumní ľudia čo sa nepohybujú v streleckej komunite to určite pochopia a podporia nás. Vysvetlite im že teraz chce EK zakazovať zbrane úzkej skupine ľudí ktorí ich vlastnia, ale v budúcnosti určite budú snahy zakázať niečo iné čo sa už bude týkať aj ich (z minulosti napr. zákaz klasických žiaroviek, alebo vysavačov nad určitý výkon).

Čím viac ľudí sa zapojí, tým väčšiu šancu na úspech budeme mať.

1./ priama reakcia Európskej komisii

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/?fuseaction=feedback&docId=3085376&language=sk

Napíšte priamo Európskej komisii váš nesúhlasný názor na tento návrh. Buďte slušní, píšte stručne, jasne, výstižne, prečo by tento návrh nemal byt schválený. Napíšte to svojimi vlastnými slovami, v minulosti sa stalo že ľudia posielali skopírovaný text lebo sa im nechcelo rozpisovať vlastný, a EK to vyhodnotila ako spamovanie a niekoľko tisíc hlasov jednoducho vymazala zo štatistiky.

V kolónke "Spätnú väzbu podávam ako" vyberiete "Občan", vyplníte meno, priezvisko, email, krajina. V kolónke "Odoslať spätnú väzbu" buď napíšete svoj komentár priamo do okienka, alebo ho môžete pripojiť ako súbor (.doc, .pdf, ...).

Píšte po slovensky, EU má na to prekladateľov.

2./ celoeurópska online petícia

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership

V tejto petícii ide o to osloviť a nazbierať čo najviac podpisov ľudí z EU, lepšie sa vyjednáva keď môžeme doložiť že za nami stoja milióny ľudí a nie len pár tisíc.  Zo Slovenska ju podporilo zatiaľ málo ľudí, tak smelo do toho!

Vypĺňa sa meno, priezvisko, email, krajina, mesto, do poslednej kolónky dajte komentár prečo podpisujem túto petíciu a potom už len kliknúť na Sign.

3./ papierová petícia združenia Legis Telum

http://www.legistelum.sk/legislativa/54-novinky-na-scene/342-peticia-proti-obmedzovaniu-legalneho-vlastnictva-a-drzby-zbrani

- stiahnite petičný hárok priamo na stránke, vytlačte ho, vyplňte (dajte ho podpísať aj vašim príbuzným, priateľom, známym, kolegom). Hárky odovzdajte buď na kontaktom mieste ktoré je uvedené v zozname, alebo ich odovzdajte niekomu z vedenia klubu.

- alebo zájdite na najbližšie kontaktné miesto ktoré je uvedené v zozname a tam ho podpíšte

Sledujte tiež tieto stránky:

http://www.legistelum.sk/

http://www.gunlex.cz

http://www.firearmsunited.com/

 

Ďakujeme

Za vedenie klubu

Marian Bohmer, tajomník

 

PS - ak sa vám ešte chce čítať, prikladám zopár zaujímavých linkov:

link na návrh smernice v PDF:

http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/13965/attachments/1/translations/en/renditions/native

video z prejednávania návrhu:

http://www.europarl.europa.eu/news/cs/news-room/content/20151126IPR04861/html/Committee-on-Civil-Liberties-Justice-and-Home-Affairs

niektoré výroky J.C. Junckera (aby ste si mohli urobiť obraz aký človek vedie EK):

http://stepanjanku.blog.idnes.cz/c/417759/Nejdesivejsi-vyroky-noveho-predsedy-Evropske-komise-JC-Junckera.html

obzvlášť odporúčam tento výrok: „My niečo dohodneme, predstavíme to a počkáme nejakú dobu, čo sa stane. Ak nebude nenasledovať žiaden veľký nárek a protesty, lebo väčšina vôbec nepochopila, čo sme to schválili, pokračujeme ďalej – krok za krokom, až nič nebude možné zvrátiť.“

ako prebieha hlasovanie v EU parlamente:

https://www.facebook.com/video.php?v=936254919787570

Prečítajte si aj všetky komenty R. Sulika aby ste boli v obraze ako sa hlasuje v EP.

oficiálny vládny dokument o možnosti získať legálne zbrane vo Veľkej Británii:

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/479794/Guidance_on_Firearms_Licensing_Law_Nov_2015_v16.pdf

Posledná úprava Pondelok, 07 December 2015 09:59